Często podróżujesz (zarówno prywatnie, jak i zawodowo), jednak nie chcesz rozstawać się ze swoim laptopem na tak długi czas? Potrzebujesz sprzętu, który nie tylko jest wytrzymały (znosi wszystkie trudy podróży), ale także za sprawą swoich parametrów da Ci możliwość swobodnej pracy z dowolnego zakątka świata? Poznaj 5 propozycji lekkich laptopów, które sprawdzą się w każdym miejscu!

Ale zacznijmy od krótkiego wprowadzenia...

Co musi posiadać laptop, aby sprawdził się w podróży?

  • Musi być lekki - pamiętaj, że bardzo często przyjdzie Ci go po prostu nosić, a oprócz niego, zawsze będziesz posiadał co najmniej kilka innych bagaży. Dlatego, dopilnuj, aby Twój laptop nie stanowił dla Ciebie dodatkowego obciążenia.
  • Powinien być solidny - podróż to nie ciągła praca za biurkiem, na którym Twój komputer jest bezpieczny. Może bowiem zdarzyć się, że torba z laptopem zostanie przez Ciebie upuszczona lub przygnieciona innym bagażem. Dlatego, upewnij się także, że Twój lekki laptop jest również wystarczająco wytrzymały!
  • Musi posiadać wytrzymałą baterię - podróżowanie to także nieustanny brak miejsca, w którym można podładować baterię swojego laptopa. Musisz wziąć to pod uwagę, wybierając lekki, ale zarazem laptop posiadający bardzo żywotną baterię - pozwalającą naawet na wielogodzinną pracę, bez ładowania.

Dla biznesmenów w podróży

Jeżeli odbywasz głównie podróże, których celem jest robienie biznesu, poza niską wagą, solidnością, czy dobrą baterią, musisz zwrócić uwagę także na wydajność, design, jak i prestiż sprzętu. Wtedy, najlepszym wyborem będzie dla Ciebie MacBook Air. Sprzęt posiadający nie tylko doskonałe parametry techniczne, ale również wyglądający ekskluzywnie i “bogato”, niczym stworzony do biznesu.

Dla podróżujących artystów - rysowników

Jeżeli wykonywany przez Ciebie zawód wiąże się z kreacją - grafiką, rysowaniem oraz projektowaniem, postaw na wygodny i lekki sprzęt, który pozwoli Ci pracować w każdym miejscu. Doskonałym wyborem mogą okazać się te laptopy: lekki, poręczny i wydajny Yoga Book (oraz równie wygodny, a dodatkowo posiadający rozłączaną klawiaturę Surface Pro.

Idealny na wakacje, niekoniecznie do pracy

Ale czy podróż zawsze musi kojarzyć się z pracą? Oczywiście, że nie! Z pewnością lubisz poznawać nowe kraje przy okazji wakacji, ale nie uśmiecha Ci się podróż bez komputera. Nie potrzebujesz super drogiego laptopa, a jedynie dobry i lekki sprzęt, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Na Twoich wakacjach z pewnością idealnie odnajdą się takie lekkie laptopy jak ten Vostro 3481 oraz Laptop V330-14IKB.

Lekki laptop na każdą okazję?

Nie lubisz dźwigać i się przemęczać? Potrzebujesz laptopa o niskiej wadze tak po prostu, do codziennego użytkowania? Pamiętaj, że w naszym sklepie znajdziesz dziesiątki produktów, które mogą Cię zainteresować - kliknij i sprawdź