W większości firm, jak i zawodów, komputer jest nieodzownym elementem, bez którego nie da się wykonywać ogromnej części obowiązków. Projektowanie, księgowanie, przygotowywanie prezentacji oraz szereg innych działań. Do tego masa korespondencji wysyłanej drogą elektroniczną, raporty, a nawet analizy. Tego wszystkiego nie da się robić bez dobrego sprzętu, który nie tylko będzie szybki, ale również trwały i bardzo wydajny.

Jaki laptop do pracy w biurze, ale nie tylko, wybrać? Poznaj kilka gotowych propozycji oraz wskazówek, które ułatwią Ci ten na pozór skomplikowany i ciężki wybór.

Określ swój budżet - cena laptopa do pracy

Punktem wyjściowym naturalnie powinno być określenie kwoty pieniędzy, jaką chcesz przeznaczyć na Twój firmowy laptop. Naprawdę dobre urządzenia, czyli takie, których jakości oraz niezawodności możesz być pewny, po prostu muszą kosztować. W naszej ofercie znajdziesz laptopy do pracy, których ceny zaczynają się już od 6800 złotych dobrym przykładem jest ten MacBook Pro 13.

Gdy ustalenie maksymalnej ceny masz już za sobą, pora przejść do kolejnego etapu wyboru laptopa.

Upewnij się, że bateria laptopa wytrzyma naprawdę długo

Nie ma nic gorszego niż laptop posiadający słabą baterię, którą nieustannie trzeba ładować. Sprawa nie jest tyle dotkliwa, jeśli większość etatu spędza się za biurkiem. Gorzej, jeśli w grę wchodzą podróże służbowe, obecność na konferencjach oraz spotkaniach biznesowych (czyli wszędzie tam, gdzie dostęp do gniazdka z prądem jest utrudniony).

Właśnie dlatego, podczas wyboru laptopa do pracy musisz zwrócić uwagę na żywotność oraz wydajność jego baterii. Oczywiście, im dłuższe tym lepsze. Standardowa wydajność to około 4 godzin “normalnej pracy”. Jednak, jeśli planujesz częste podróże oraz sytuacje, w których ładowanie laptopa będzie utrudnione – wybierz sprzęt mogący pracować nieprzerwanie nawet do 8 godzin. Ważnym aspektem jest zarówno pojemność, jak i szybkość ładowania baterii.

Sprawdź, czy laptop jest lekki i poręczny

Tę cechę sprzętu firmowego docenisz, zwłaszcza gdy Twoja praca polega w dużej mierze na przemieszczaniu się: podróżach służbowych, licznych spotkaniach, prezentacjach, a nawet sympozjach czy konferencjach. Jeżeli wykonywany przez Ciebie zawód łączy się z dużą mobilnością - w takim przypadku postaw na lekki i wygodny laptop – najlepiej z niedużym ekranem do 13,5 cala. Z całą pewnością zainteresuje Cię propozycja Laptop Surface 2.

Pamiętaj, że laptop biznesowy musi być w pełni funkcjonalny

Cena, wydajność, poręczność - to tylko kilka elementów, które składają się na wybór idealnego laptopa. Wiedz, że sprzęt, który będziesz wykorzystywał w swojej pracy, musi posiadać także doskonałe parametry. Parametry techniczne, które umożliwią Ci szybkie i bezproblemowe korzystanie ze wszystkich aplikacji. Jest to szczególnie ważna cecha, zwłaszcza, jeśli na co dzień wykorzystujesz oprogramowanie wymagające od sprzętu czegoś więcej.
Jeżeli tak jest, z pewnością zainteresują Cię te 2 urządzenia: Laptop 840 G5 oraz Ultrabook ThinkPad T480s.

Poznaj inne laptopy, które wykorzystasz w swojej pracy

Dowiedziałeś się, na jakie elementy musisz zwrócić uwagę, podczas wyboru najlepszego laptopa do pracy - zarówno w biurze, jak i podczas podróży służbowych. W ofercie naszego sklepu internetowego z laptopami i nie tylko, znajdziesz pełną gamę produktów, które idealnie sprawdzą się w Twoim zawodzie. Kliknij tutaj i sprawdź, co jeszcze dla Ciebie mamy.