Szukasz sprzętu, którego głównym przeznaczeniem będzie dostarczanie Ci rozrywki na najwyższym poziomie? Od swojego gamingowego laptopa oczekujesz przede wszystkim jakości, dzięki której każda rozgrywka - zarówno online, jak i offline, będzie czystą przyjemnością? Poznaj najważniejsze informacje oraz wskazówki, na które musisz zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego laptopa do gier.

Duży, najlepiej matowy ekran

W rozgrywce na najwyższym poziomie liczy się każdy detal, a ten jak wiadomo – najlepiej uchwycić na dużym ekranie. Dlatego, podczas wyboru swojego gamingowego laptopa, postaw na duży i doskonale czytelny wyświetlacz. Absolutne minimum to 15 cali, jednak w tym przypadku “im więcej, tym lepiej”.
Poza samym rozmiarem, liczy się także jakość obrazu. Szukając laptopa do gier, wybierz ten z matowym ekranem oraz rozdzielczością co najmniej 1920 x 1080 pikseli.
Dlaczego matowy ekran? Dzięki niemu zyskasz pewność, że nic (żaden promień światła) nie zaburzy Twojej rozgrywki, a dodatkowo Twoje oczy nie będą się zbyt szybko przemęczać.

Dużo RAMu, bo komputer do gier musi być szybki

Większość rozgrywek jest dynamiczna i wymaga odpowiednich parametrów technicznych, aby przebiegać płynnie i bez zakłóceń. Zadbaj o ten aspekt już podczas wyboru gamingowego laptopa - stawiając na urządzenie posiadające dużo pamięci RAM. Najlepiej minimum 8GB z możliwością dokupienia dodatkowych, gdy w ferworze gry ta liczba okaże się jednak ciut za mała.

Jeszcze więcej pamięci, która pomieści wszystko

Nie jest żadną tajemnicą, że obecne gry komputerowe są ciężkie, a same ich aktualizacje potrafią ważyć po kilkadziesiąt gigabajtów. Dlatego, wybierz urządzenie do gier, które pozwoli Ci na trzymanie na dysku tylu gier, ile tylko zapragniesz.
P.S. Jeśli zależy Ci na szybkości - postaw na dysk typu SSD. Co prawda, zmieści on nieco mniej gier, ale za to bardzo docenisz go za prędkość, z jaką działa.

Mocny procesor i karta graficzna, aby każda gra była dla Ciebie przyjemnością

Gry są coraz cięższe, a ich wymagania coraz większe. A co za tym idzie – procesory oraz karty graficzne muszą być coraz lepsze, aby dostarczać Ci rozrywkę na najwyższy poziomie. Przy zakupie laptopa do gier, zwróć uwagę na to, jaki rodzaj procesora oraz karty graficznej posiada. Zdecyduj się na te z górnej półki, dzięki którym zyskasz pewność, iż nie tylko obecne, ale gry wydawane w przyszłości, będą działały płynnie, bez żadnych problemów!
Pamiętaj, dobrego procesora i świetnej karty graficznej nigdy za mało!

Wytrzymała bateria, idealna na długie granie

Nic tak bardzo nie pożera baterii laptopa, jak wymagająca gra komputerowa. Jeżeli planujesz częste rozgrywki poza domem (bez regularnego dostępu do prądu) - upewnij się, że laptop będzie pracował wystarczająco długo na jednym ładowaniu. Bo chyba nie chcesz, aby Twoje zmagania zostały przerwane w najmniej odpowiednim momencie?

Zatem, jaki laptop do gier wybierzesz?

Poznaj kilka gotowych propozycji komputerów przenośnych, które pozwolą Ci czerpać pełną satysfakcję z gier:
Notebook ProBook, Laptop GE63 Raider, Aspire R5, Nitro 5.
Chcesz więcej? Zajrzyj do naszego sklepu i sprawdź dziesiątki innych gamingowych laptopów.